karma kodlama logo glow

İletişim: (0216) 368 50 10

Bakım Gerektirmeyen Makinalar ve Uygun Sarf Malzemeler ile İnkjet Kodlama Maliyetlerinizi Azaltın

Ürünleriniz üzerine son kullanma tarihi, üretim tarihi, barkod, lot numarası gibi bilgileri hızlı ve sorunsuz şekilde kodlayın
 • Ücretsiz demo kurulumu ile kesin sonuçlar elde edin
 • Bakım gerektirmeyen inkjet kodlama makinaları
 • Bakım gerektirmeyen inkjet kodlama makinaları
 • 7/24 teknik destek sistemi ile yanınızdayız
 • En uygun sarf malzemeler

Üretim hattınıza göre en uygun çözümler için

İnkjet kodlama uzmanlarımız iletişime geçecektir
  tett ne demek

  İnkjet Kodlama Çözümleri

  Kodlama (markalama); üretim tarihi, son kullanma tarihi, seri numarası, lot numarası, vardiya kodu, parti numarası, işletme kodu, metraj, barkod, karekod, logo vb. bilgilerin ürün üzerine yazılma işlemidir. Bu bilgiler continuous inkjet teknolojisi, termal inkjet teknolojisi, büyük karakter (dod) inkjet teknolojisi, piezo inkjet teknolojisi, termal transfer teknolojisi, lazer teknolojisi ve etiketleme teknolojisi vb. birçok teknoloji kullanılarak yazılabilir.
  inkjet-kodlama
  Küçük Karakter İnkjet Kodlama

  En zorlu üretim ortamlarında ihtiyacınız olan işi yapacak bir yazıcı / kodlayıcı gerekir. Fastjet F530 Serisi, aşırı sıcaklıklara, neme, titreşime ve daha fazlasına dayanabilen sağlam bir paslanmaz çelik tasarıma sahiptir. Ayrıca, basit, yüksek çözünürlüklü bir operatör arayüzüne sahiptir.

  Polytij S2i 4
  Termal İnkjet Kodlama (TIJ)

  POLYtij yüksek çözünürlüklü mobil el tipi olan bu inkjet yazıcı, sabit ürünlere kolaylıkla inkjet kodlama yapmak için tasarlanmıştır. Wifi ile bağlı bulunduğu ağ üzerinden bilgi aktarımı, veritabanından bilgi aktarımı ve dahili barkod okuyucu özelliği ile her zaman her yerde sınırsız baskı sağlar.

  topjet kt16 1
  Büyük Karakter İnkjet Kodlama (DOD)

  KT serisi büyük karakterli mürekkep püskürtmeli baskı sistemleri, her tür ambalajın veya hareketli nesnenin alfasayısal karakterlerle işaretlenmesini sağlar.

  topjet hr500 1
  Yüksek Rezonans Kodlama (HR)

  HR serisi mürekkep püskürtmeli yüksek çözünürlüklü baskı sistemleri, her türlü hareketli ambalaj malzemesinin veya öğenin alfa-sayısal metinler, doğrusal barkodlar, 2D kodlar, logolar ve küçük resimler yoluyla kodlanmasına izin verir.

  Gökçe C.Erdem

  İşletmemiz için çözüm bulacağımız teknolojik ürünler ile ilgili sabırla ayrıntılı bilgi veren Karma Kodlama ekibine çok teşekkür ederim. Ertesi gün kargo elime ulaştı. Siparişten önce ve siparişimden sonra da her türlü soruma yardımcı oldular. Çok araştırdığım için kesinlikle daha hızlısı ve ilgilisi olduğunu düşünmüyorum.
  Güvenle ve keyifle alışveriş yapılabilirsiniz.
  Her şey için teşekkürler.
  Serdar Erkaya

  Uzun araştırmalarımız sonucunda Karma Kodlama ekibinin desteğiyle karar verdik.
  Hızlı bir şekilde üretim hattımıza entegre edilen makinalardan performans ve sarf maliyeti açısından oldukça memnun kaldık.
  Kodlama konusunda en doğru kararı verdiğimizi düşünüyorum.
  Karma Kodlama ekibine işbirliklerinden dolayı teşekkür ederiz.
  Gökçe C.Erdem

  İşletmemiz için çözüm bulacağımız teknolojik ürünler ile ilgili sabırla ayrıntılı bilgi veren Karma Kodlama ekibine çok teşekkür ederim. Ertesi gün kargo elime ulaştı. Siparişten önce ve siparişimden sonra da her türlü soruma yardımcı oldular. Çok araştırdığım için kesinlikle daha hızlısı ve ilgilisi olduğunu düşünmüyorum.
  Güvenle ve keyifle alışveriş yapılabilirsiniz.
  Her şey için teşekkürler.

  İnkjet Kodlama nedir? Kullanım alanları nerelerdir?

  Üretimi yapılan ürünler üzerine, ürün yüzeyine değmeden mürekkep püskürterek yazı, üretim tarihi, SKT (son kullanma tarihi), TETT (tavsiye delien tüketim tarihi) seri numarası, parti numarası, lot numarası, logo, barkod, karekod ve bunun gibi bilgileri yazan cihazlar inkjet kodlama / inkjet yazıcı / inkjet markalama / tarihleme / markalama olarak adlandırılır. Inkjet yazıcılar küçük ve büyük karakter olarak ikiye ayrılırlar.

  Küçük karakterlerde genelde continuous inkjet “CIJ” tabir edilen teknoloji kullanılır. Bu sistemde sürekli bir döngü içerisinde akış halinde olan mürekkep vardır. Şarj edilen mürekkep yukarı aşağı saptırılmak sureti ile, ürün üzerine püskürtülerek istenen bilgi yazılır.

  Küçük karakter sistemlere ek olarak thermal inkjet ‘’TIJ’’ teknolojisi de ön plana çıkmaktadır. HP garantili kartuş sistemi kullanan bu teknoloji, her gün gelişen mürekkep kalitesi ile birçok kodlama çözümünde kullanılmaya başlanmıştır. Bu teknolojide mürekkebi ani olarak ısıtan küçük bir ısıtıcı kullanılır. Mürekkebin bir kısmı buharlaşır ve bu gaz kabarcığı geri kalan mürekkebi ileriye dolayısıyla ürüne doğru iter. Bu işlem saniyede binlerce defa yapılır. Bu sayede püskürtülen mürekkep ile istenen bilgi yazılır.

  Büyük karakter sistemlerde ise genellikle drop on demand tabir edilen “DOD” sistemi kullanılır. Bu sistemde mürekkep yazıya göre açılıp kapanan valfler vasıtası ile ürün yüzeyine püskürtülerek istenen yazı yazılır. Inkjet kodlama cihazları, kullandıkları mürekkep cinsine göre emici ve emici olmayan her türlü yüzeye (metal, kumaş, ahşap, seramik, plastik, kağıt, cam,) yüksek hızlarda kodlama yapabilirler.

  (CIJ) Küçük karakter inkjet kodlama nedir?

  CIJ ne anlama geliyor?
  CIJ, Sürekli mürekkep püskürtmesini temsil eder. Yazıcı küçük mürekkep damlacıkları akışı oluşturur ve yazdırılacak damlacıklardan bazılarını seçer, ürüne giren karakterleri oluşturur. Kullanılmayan damlacıklar, sonuçta mürekkep akımının bir parçası haline gelmek üzere tekrar yazıcıya çevrilir.
  CIJ’nin çalışma prensibi nedir?
  CIJ yazıcıları, bir mesaj oluşturan münferit mürekkep damlalarını şarj eder. Her bir düşüş, özel şarjı ile, yazıcı kafasının içinde üretilen manyetik alandan uçar. Damla üzerindeki şarj yeri miktarı, bu alanda sahip olduğu sapma miktarını belirler. En çok saptırılan damlalar, kodun en üst satırını veya tek bir satır kodunun üst damlalarını oluşturur. Biraz saptırılan damlalar alt satır kodlarını veya tek satırlı karakterlerin alt damlalarını oluşturur. Herhangi bir şarj almayan damlalar, baskı kafasının içine sapma ve topraklama yapmaz ve mürekkep sistemine geri döner.
  CIJ için hangi uygulamalar tavsiye edilir?
  CIJ yazıcılar Kağıt ürünleri, plastik, metal, cam ve diğerlerine baskı yapmak için kullanılabilir. Tipik uygulamalar arasında Süt kapları, Soda tenekeleri, farmasötikler, küçük karton kutular, kablolama ve küçük bileşen işaretlemesi bulunur.
  CIJ ve iletişim kodlayıcıları arasındaki fark nedir?
  CIJ yazıcılar ürüne hiç dokunmaz. CIJ yazıcıları, mürekkebi, hareket eden bir ürün geçtiğinde, yazıcıda programlanan kodu yazdıran bir desende, bir seferde bir damla hava püskürtmektedir. Yazıcının yazdırma kafasından ürüne tipik mesafe bir inçin 3/16’sidir.
  CIJ ve DOD teknolojileri arasındaki fark nedir?
  CIJ ve DOD arasındaki fark, CIJ’de, mürekkebin yazıcı sistemi boyunca akışkan sisteminden sürekli olarak sirküle edilmesi ve akışkan sistemine geri döndürülmesidir. DOD teknolojisinde, mürekkep yalnızca yazıcı yazdırırken dağılır.

  El tipi tarih kodlama makinası mevcut mudur?

  Polytij S2i wifi bağlantılı el tipi inkjet kodlama cihazı tamamen taşınabilir bir mürekkep püskürtmeli baskı cihazıdır. El Tipi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar, Metal Cam, Beton, Ahşap ve Plastik gibi parça ve ürün ve malzemeleri markalamak için endüstriyel hat içi sistemlere uygun fiyatlı, taşınabilir bir alternatif sunar.

  Termal inkjet kodlama (TIJ) makinalarının hepsi aynı mı?

  Bir küçük karakterli termal inkjet kodlama yazıcısı almak istediğinizde öncelikle , “termal inkjet mürekkep püskürtmeli yazıcıların hepsi aynı mıdır?” sorusu sorulmalıdır. Cevap kısaca hayırdır.

  Bir termal inkjet kodlama cihazı seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

  Termal inkjet kodlama yazıcılarında dikkate alınması gereken en kritik iki özellikle ile başlayalım; Mürekkep Püskürtme Mesafesi Mürekkep Kuruma Süresi Mürekkep Püskürtme Mesafesi Termal inkjet mürekkep püskürtmeli kodlama cihazları (TIJ) açık bir nozul püskürtme sistemi olup, nozul ağızları atmosfere açıktır ve mürekkep basıncının sağlanması için yazıcı kafada valf contası yoktur. Mürekkep basıncı, mürekkep damlalarını püskürtme kafasından hedef ürüne daha uzun bir mesafe ile ilerletmeye yardımcı olan şeydir. Bu nedenle, termal inkjet mürekkep püskürtmeli kodlama cihazlarının püskürtme kafaları, mürekkep damlalarını küçük karakter sürekli (continuous) inkjet mürekkep püskürtmeli (CIJ) yazıcılardan yaklaşık olarak yarım kat veya daha az ileri püskürtebilmektedir. Bu çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur çünkü düz olmayan veya girintili ürünler, iyi bir baskı kalitesi için fazladan mürekkep püskürtme mesafesine ihtiyaç duyar. Tüm Termal inkjet mürekkep püskürtmeli kodlama cihazları (TIJ), düz ve az girintili yüzeyler için uygundur.

   

  Örnek vermek gerekirse, kavanoz kapakları, ürün etiketleri, sürekli form ambalaj malzemeleri, kartonlar, koliler, borular, kutular vb. ürünler oldukça idealdir. Fakat Polytij termal inkjet kodlama cihazları, özel polimer termal inkjet teknolojisi ile mürekkep püskürtme mesafesinde rakiplerine göre ciddi ölçüde fark yaratmaktadır. Bu sayede daha fazla girintili yüzeylerde de oldukça başarılı olabilmektedir. Mürekkep Kuruma ve Bekleme Zamanı Kuruma Zamanı, Hızlı üretim hatlarında, özellikle metal, plastik, selefonlu ve laklı karton vb. gibi gözenekli olmayan ambalaj malzemeleri kullananlar için kritik bir gerekliliktir. Özel olarak geliştirilmiş Polytij solvent içeren termal inkjet mürekkepleri 1 saniyelik kuruma süresi sağlayan özel formülüyle gözenekli olmayan yüzeylerde continuous inkjet kodlama cihazlarının mürekkepleri ile tam olarak rekabet edebilmektedir. Ayrıca yine özel mürekkep formülü sayesinde yazıcı kartuşun açık bir şekilde bekleme süresi yine maksimum seviyelere çıkarılmıştır. Bu özellikler Polytij mürekkep kartuşlarını diğer termal inkjet püskürtmeli kodlama cihazlarında (TIJ) kullanılan mürekkep kartuşlarından farklı kılan önemli unsurlardır.

  TÜM SORULARINIZ İÇİN

  İletişim: (0216) 368 50 10

  Altınşehir Mah. Şenel Cad. No: 87 Ümraniye / İstanbul