İnkjet kodlama nedir? Kullanım alanları nerelerdir?

buyuk karakter

Mürekkep püskürtmeli teknoloji başlangıçta masaüstü yazdırma için geliştirilmiştir. Avantajları – temiz, güvenilir ve nispeten düşük bakım. Başlangıçta gözenekli yüzeyler için kullanılan teknik artık endüstriyel uygulamalar için yaygın olarak kullanılmaktadır ve hızlı kuruyan mürekkepler sayesinde gözeneksiz yüzeylere uygulanabilir. Ayrıca, mürekkep püskürtmeli baskı ucuz, sessiz ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

İnkjet kodlama türleri nelerdir?

Küçük karakter inkjet kodlama (CIJ)
Termal inkjet kodlama (TIJ)
Büyük karakter inkjet kodlama (DOD)
Yüksek çözünürlük inkjet kodlama (HR)

İnkjet kodlama makinası kullanım alanları nerelerdir?

Küçük karakter sistemlere ek olarak thermal inkjet ‘’TIJ’’ teknolojisi de ön plana çıkmaktadır. HP garantili kartuş sistemi kullanan bu teknoloji, her gün gelişen mürekkep kalitesi ile birçok kodlama çözümünde kullanılmaya başlanmıştır. Bu teknolojide mürekkebi ani olarak ısıtan küçük bir ısıtıcı kullanılır. Mürekkebin bir kısmı buharlaşır ve bu gaz kabarcığı geri kalan mürekkebi ileriye dolayısıyla ürüne doğru iter. Bu işlem saniyede binlerce defa yapılır. Bu sayede püskürtülen mürekkep ile istenen bilgi yazılır.
Büyük karakter sistemlerde ise genellikle drop on demand tabir edilen “DOD” sistemi kullanılır. Bu sistemde mürekkep yazıya göre açılıp kapanan valfler vasıtası ile ürün yüzeyine püskürtülerek istenen yazı yazılır. Inkjet kodlama cihazları, kullandıkları mürekkep cinsine göre emici ve emici olmayan her türlü yüzeye (metal, kumaş, ahşap, seramik, plastik, kağıt, cam,) yüksek hızlarda kodlama yapabilirler.

El tipi inkjet kodlama makinası nedir?

Polytij S2i wifi bağlantılı el tipi inkjet kodlama cihazı tamamen taşınabilir bir mürekkep püskürtmeli baskı cihazıdır. El Tipi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar, Metal Cam, Beton, Ahşap ve Plastik gibi parça ve ürün ve malzemeleri markalamak için endüstriyel hat içi sistemlere uygun fiyatlı, taşınabilir bir alternatif sunar.

İnkjet kodlama makinası fiyatları nedir?

İnkjet kodlama makina fiyatları ihtiyacınız doğru tespit edilerek size uygun çözüm belirlendikten sonra ortaya çıkar. Size en uygun çözümleri sunmak için bizimle iletişime geçin.

Randevu Oluşturun

İhtiyacınıza yönelik çözümlerimiz hakkında bilgi vermek ve uygun zamanda yerinizde demo sunumu için randevu oluşturun.