Mürekkep püskürtmeli Inkjet Kodlama ve Markalama

1565661395447008296

Her biri uygulamaya bağlı olarak kendi benzersiz artıları olan dört ana mürekkep püskürtmeli inkjet kodlayıcı ve işaretleyici türü vardır.

1. Küçük karakter inkjet kodlama (CIJ)

Küçük karakterli sürekli mürekkep püskürtmeli inkjet kodlama ( CIJ ), elektrik yüklü mürekkep damlacıklarının baskı kafası memesinden saniyede 120.000 damlacıkta atıldığı temassız bir baskı yöntemidir. CIJ baskı teknolojisinin en büyük avantajlarından biri hızdır – çizginizin hareket etmesini sağlar ve ürünleriniz her zaman yüksek kaliteli kodlar alır. Mürekkep damlacıkları insan saçı çapının sadece yarısı kadar olduğundan, CIJ baskı teknolojisi hassas ve güvenilir sonuçlar verir.

2.Termal inkjet kodlama (TIJ)

Termal mürekkep püskürtmeli ( TIJ ) kodlayıcı, mürekkep haznesi ve bir dizi direnç elemanı içeren bir kartuş kullanır. Her eleman, elemanla temas eden mürekkebi ısıtan bir elektrik akımı ile etkinleştirilir. Bir mürekkep damlacık oluşur ve daha sonra ön plaka memesinden tam olarak alt tabaka üzerine atılır.Her ateşleme arasındaki süre saniyenin sadece 100 milyonda biri olduğundan ve teknolojinin atış mesafesi 1-6 mm olduğu için (kullanılan baskı kafası teknolojisine bağlı olarak), TIJ teknolojisi son derece hızlıdır ve yüksek çizgide bile olağanüstü kalite basacaktır hızlandırır.

3. Büyük karakter inkjet kodlama (DOD)

Büyük karakter inkjet kodlama ( DOD ) mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kereste ve donanım, alçıpan, metaller, beton, plastik, köpük ve ambalaj ürünlerine baskı gibi daha zorlu endüstriyel uygulamalar için kullanılır.

Her baskı kafası, noktaları düzenli aralıklarla yazdıran birkaç ayrı vana (genellikle 7, 16 veya 32) içerir. Tek bir sütunda düzenlenen valfler, “talep üzerine” mürekkep damlaları oluşturmak için bağımsız olarak açılır ve kapanır. Ürününüz yazdırma kafasına bitişik hareket ettikçe, yazdırılan karakterlerle sonuçlanır.

DOD yazıcılar, birçok farklı alt tabakayı işaretlemek için çok çeşitli mürekkepler kullanabilir ve baskı kafaları birbirine bağlandığında 2,5 mm’den 128 mm’ye kadar olan yüksekliklerde düşük veya orta çözünürlükte işaretler yapabilir.

Yüksek çözünürlük inkjet kodlama (HR)


Yüksek çözünürlüklü mürekkep püskürtmeli yazıcılar son on yılda çok yol kat etti. En yeni nesil, tek bir baskı kafasından 100 mm’ye kadar baskı yükseklikleri ile süper net görüntüler oluşturmak için piezoelektrik teknolojisini kullanır; bunlar 900mm’den fazla elde etmek için birlikte istiflenebilir. Bu yazıcılar, oluklu kutular ve diğer gözenekli malzemeler üzerinde en yüksek kalitede baskı almanız gerektiğinde idealdir.

MÜREKKEP KODLARI VE MARKERLERİNİN FAYDALARI

Hangi mürekkep püskürtmeli teknolojiyi seçerseniz seçin, iş süreçlerinize ve kârlılığınıza önemli faydalar sağlar:

Çok yönlü: Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, birincil ve ikincil ambalajlardan kereste ve çeliğe kadar çok çeşitli ambalaj boyutları, şekilleri ve alt tabakalarına kodlama yapabilir. Tarih kodlarını, toplu kodları , metinleri ve hatta grafikleri yazdırabilirler . En iyi şey, özel uygulamanız için tasarlanmış bir yazıcı aramaktır – çünkü bir tane olacağından emin olabilirsiniz!

Hız: Çok çeşitli baskı hızlarıyla, en hızlı üretim hattı için bile bir mürekkep püskürtmeli kodlayıcı bulabilirsiniz.

Düşük sarf maliyeti: Makineye bağlı olarak, mürekkep püskürtmeli kodlayıcılar inanılmaz derecede uygun maliyetli olabilir.

Minimum bakım ve duruş süresi: En kaliteli inkjet makineleri minimum duruş ve operatör müdahalesi için tasarlanmıştır, böylece hatlarınız hareket etmeye devam eder. Özellikle DOD yazıcılar, toz, darbelere ve titreşimlere sahip zorlu ortamlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Olağanüstü baskı kalitesi: Termal mürekkep püskürtmeli kodlayıcılar, özellikle yüksek hızlarda bile baskı kalitesi ile ünlüdür. Bu, tam damla yerleştirme sağlayan üstün baskı kafası teknolojisine gelir.

Kullanımı kolay teknoloji: Mürekkep püskürtmeli kodlayıcıların kurulumu ve kullanımı kolaydır.

MÜREKKEP TEKNOLOJİSİ UYGULAMALARI

Her mürekkep püskürtmeli yazıcı türü farklı uygulamalarda en iyi sonuçları elde etmek için tasarlanmıştır. Her biri için en yaygın uygulamalardan bazıları:

CIJ mürekkep püskürtmeli yazıcılar kullanıldığı alanlar:

 • Ürün tanımlama kodları, parti numaraları ve kullanım tarihleri ​​gibi değişken bilgiler
 • Logonuz gibi grafikler
 • Küçük karakterli metin
 • Yüksek hızlarda birincil paketleme

Termal inkjet kodlama makinalarının kullanıldığı alanlar:

 • Karton kodlama
 • Yiyecek, içecek, ev ürünleri ve daha fazlası için gözenekli ve gözeneksiz ambalaj
 • Bazıları ahşap markalama ve derecelendirme dahil endüstriyel ortamlar için kullanılabilir.

Büyük karakterli DOD inkjet kodlama makinalarının kullanıldığı alanlar:

 • İkincil ambalajlama ve karton kodlama
 • Ürün açıklamaları ve parti numaraları gibi fiber kartonlar ve shrink wrap
 • Donanım ürünü markalama, g. ahşap, metal ürünler, çelik borular, çatı, beton ve plastik yüzeyler.
 • Çeşitli ambalaj malzemelerinde 2D kodlar

Yüksek çözünürlüklü inkjet kodlama makinalarının kullanıldığı alanlar:

 • Birincil ve ikincil ambalajdaki barkodlar, grafikler ve metinler
 • Özel kereste uygulamaları

Randevu Oluşturun

İhtiyacınıza yönelik çözümlerimiz hakkında bilgi vermek ve uygun zamanda yerinizde demo sunumu için randevu oluşturun.